CWR-171-26-0000
- Manufacturer Part Number:
- CWR-171-26-0000
- Part of Description:
- CONN EDGE DUAL FMALE 26POS 0.100
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Flange Feature :
- Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
- Number of Positions :
- 26
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)