CWR-170-34-0021
- Manufacturer Part Number:
- CWR-170-34-0021
- Manufacturer/Brand:
- CW Industries
- Part of Description:
- CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
- Manufacturer :
- CW Industries
- Product Category :
- Edgeboard Connectors
- Card Thickness :
- Card Type :
- Non Specified - Dual Edge
- Color :
- Blue
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Material :
- Phosphor Bronze
- Contact Type :
- Features :
- Flange Feature :
- Gender :
- Female
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Positions :
- 34
- Number of Positions/Bay/Row :
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)