CWR-171-34-0021
- Manufacturer Part Number:
- CWR-171-34-0021
- Part of Description:
- CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
- Card Thickness :
- 0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm)
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Type :
- Cantilever
- Features :
- Flange Feature :
- Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.128" (3.25mm) Dia
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 34
- Number of Positions/Bay/Row :
- 17
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)