CCA13S-16/90
- Manufacturer Part Number:
- CCA13S-16/90
- Manufacturer/Brand:
- Vector Electronics
- Part of Description:
- CARD RACK EIA W/BACKPLN 16POS
- Manufacturer :
- Vector Electronics
- Product Category :
- Card Racks
- Card Size Range :
- 2.500" ~ 4.500" H x 6.500" L (63.50mm ~ 114.30mm x 165.10mm)
- Guide Method :
- Card Guide
- Height :
- 3U = 5.250" (133.35mm)
- Material :
- Aluminum
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 9.000" L x 19.000" W (228.60mm x 482.60mm)