A16H1206SSLP
- Manufacturer Part Number:
- A16H1206SSLP
- Manufacturer/Brand:
- Hoffman
- Part of Description:
- JUNCT BOX S STL SIL 16"L X 12"W
- Manufacturer :
- Hoffman
- Product Category :
- Boxes
- Area (L x W) :
- 192in² (1239cm²)
- Color :
- Silver
- Container Type :
- Junction Box
- Design :
- Cover Included
- Features :
- Height :
- 6.000" (152.40mm)
- Material :
- Metal, Stainless Steel
- Material Flammability Rating :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 16.000" L x 12.000" W (406.40mm x 304.80mm)