A20R166HCR
- Manufacturer Part Number:
- A20R166HCR
- Manufacturer/Brand:
- Hoffman
- Part of Description:
- ENCLOSURE STEEL GRAY 20"L X 16"W
- Manufacturer :
- Hoffman
- Product Category :
- Boxes
- Area (L x W) :
- 320in² (2065cm²)
- Color :
- Gray
- Container Type :
- Enclosure
- Design :
- Hinged Door, Lid
- Features :
- Height :
- 6.000" (152.40mm)
- Material :
- Metal, Steel
- Material Flammability Rating :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 20.000" L x 16.000" W (508.00mm x 406.40mm)