BC-AGS-152007
- Manufacturer Part Number:
- BC-AGS-152007
- Manufacturer/Brand:
- Boxco
- Part of Description:
- BOX ABS GRAY 7.874"L X 5.906"W
- Manufacturer :
- Boxco
- Product Category :
- Boxes
- Area (L x W) :
- 46.5in² (300cm²)
- Color :
- Light Gray
- Container Type :
- Box
- Design :
- Lift-Off Screw Cover
- Features :
- Sealing Gasket, Wall Mount
- Height :
- 2.953" (75.00mm)
- Material :
- Plastic, ABS
- Material Flammability Rating :
- UL94 HB
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
- Size / Dimension :
- 7.874" L x 5.906" W (200.00mm x 150.00mm)