HWST603616S16
- Manufacturer Part Number:
- HWST603616S16
- Manufacturer/Brand:
- Hammond Manufacturing
- Part of Description:
- BOX S STEEL NAT 67.400"L X 36"W
- Manufacturer :
- Hammond Manufacturing
- Product Category :
- Boxes
- Area (L x W) :
- 2426in² (1.565 m²)
- Color :
- Natural
- Container Type :
- Box
- Design :
- Hinged Door, Slanted Top
- Features :
- Stainless Steel Hinges, Wall Mount
- Height :
- 16.000" (406.40mm)
- Material :
- Metal, Stainless Steel
- Material Flammability Rating :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
- Size / Dimension :
- 67.400" L x 36.000" W (1711.96mm x 914.40mm)