1418JJ11
Manufacturer Part Number:
1418JJ11
Manufacturer/Brand:
Hammond Manufacturing
Part of Description:
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W
Manufacturer :
Hammond Manufacturing
Product Category :
Boxes
Area (L x W) :
576in² (3716cm²)
Color :
Gray
Container Type :
Box
Design :
Hinged Door, Lid
Features :
Interior Panels, Mounting Flange
Height :
11.000" (279.40mm)
Material :
Metal, Steel
Material Flammability Rating :
Product Status :
Active
Ratings :
IP54, JIC EGP-1-1967, NEMA 12, UL 508
Size / Dimension :
24.000" L x 24.000" W (609.60mm x 609.60mm)