AHE12X10X4
Manufacturer Part Number:
AHE12X10X4
Manufacturer/Brand:
Hoffman Enclosures, Inc.
Part of Description:
BOX STEEL GRAY 12.008"L X 10"W
Manufacturer :
Hoffman Enclosures, Inc.
Product Category :
Boxes
Area (L x W) :
120in² (774cm²)
Color :
Gray
Container Type :
Box
Design :
Hinged Door, Lid
Features :
Wall Mount
Height :
4.016" (102.00mm)
Material :
Metal, Steel
Material Flammability Rating :
Product Status :
Active
Ratings :
IP30, NEMA 1, UL-50, 50E
Size / Dimension :
12.008" L x 10.000" W (305.00mm x 254.00mm)