EXN-23352-SV
Manufacturer Part Number:
EXN-23352-SV
Manufacturer/Brand:
Bud Industries
Part of Description:
BOX ALUM BLK/SLV 5.08"L X 2.71"W
Manufacturer :
Bud Industries
Product Category :
Boxes
Area (L x W) :
13.6in² (88cm²)
Color :
Black, Silver
Container Type :
Box
Design :
End Panel(s)
Features :
Card Guides, Sealing Gaskets
Height :
1.386" (35.20mm)
Material :
Metal, Aluminum
Material Flammability Rating :
Product Status :
Active
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
5.079" L x 2.705" W (129.00mm x 68.70mm)
Thickness :
0.091" (2.30mm)