1457U1601EBK
- Manufacturer Part Number:
- 1457U1601EBK
- Manufacturer/Brand:
- Hammond Manufacturing
- Part of Description:
- BOX ALUM BLACK 6.299"L X 7.343"W
- Manufacturer :
- Hammond Manufacturing
- Product Category :
- Boxes
- Area (L x W) :
- 46.2in² (298cm²)
- Color :
- Black
- Container Type :
- Box
- Design :
- End Panel(s)
- Features :
- Height :
- 2.657" (67.49mm)
- Material :
- Metal, Aluminum
- Material Flammability Rating :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP54
- Size / Dimension :
- 7.343" L x 6.299" W (186.51mm x 160.00mm)
- Thickness :
- 0.059" (1.50mm)