1455J1201RD
- Manufacturer Part Number:
- 1455J1201RD
- Manufacturer/Brand:
- Hammond Manufacturing
- Part of Description:
- BOX ALUM RED 4.724"L X 3.071"W
- Manufacturer :
- Hammond Manufacturing
- Product Category :
- Boxes
- Area (L x W) :
- 14.5in² (94cm²)
- Color :
- Red
- Container Type :
- Box
- Design :
- End Panel(s)
- Features :
- Card Guides
- Height :
- 1.063" (27.00mm)
- Material :
- Metal, Aluminum
- Material Flammability Rating :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm)
- Thickness :
- 0.060" (1.52mm)