HHR-65TAB17F2X4
Manufacturer Part Number:
HHR-65TAB17F2X4
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
BATTERY PACK NIMH 9.6V L-AAA
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Battery Packs
Battery Cell Size :
L-AAA
Battery Chemistry :
Nickel Metal Hydride
Capacity :
650mAh
Number of Cells :
8
Product Status :
Obsolete
Rechargeability :
Yes
Size / Dimension :
1.70" L x 0.85" W x 1.97" H (43.2mm x 21.6mm x 50.0mm)
Structure :
Side to Side, 4 Rows x 2 Cells
Termination Style :
Solder Tab
Voltage - Rated :
9.6 V