RB-490926-LW
- Manufacturer Part Number:
- RB-490926-LW
- Manufacturer/Brand:
- Artisan Power
- Part of Description:
- Ascom Myco Phone 490926A Battery
- Manufacturer :
- Artisan Power
- Product Category :
- Battery Packs
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lithium-Ion
- Capacity :
- 1.81Ah
- Number of Cells :
- 1
- Product Status :
- Active
- Rechargeability :
- Yes
- Size / Dimension :
- 2.48" L x 3.35" W x 0.43" H (63.0mm x 85.0mm x 11.0mm)
- Structure :
- Termination Style :
- Voltage - Rated :
- 3.7 V