BRX1-2450-SM
Manufacturer Part Number:
BRX1-2450-SM
Manufacturer/Brand:
MPD (Memory Protection Devices)
Part of Description:
BATT RETAIN COIN 24.5MM 1CEL SMD
Manufacturer :
Product Category :
Battery Holders, Clips, Contacts
Battery Cell Size :
Coin, 24.5mm
Battery Series :
2450
Battery Type, Function :
Coin Cell, Retainer
Features :
Height Above Board :
0.232" (5.90mm)