CG-PDC65W-PCBA
Manufacturer Part Number:
CG-PDC65W-PCBA
Manufacturer/Brand:
Coolgear
Part of Description:
ChargeIT! 65 Watt USB Type C Cha
Manufacturer :
Coolgear
Product Category :
Battery Chargers
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Mobile Devices
Charge Current - Max :
3.25A
Charge Time :
Features :
Supports USB Protocols: BC 1.2, PD, QC 4.0 / 3.0 / 2.0
Mounting Type :
Number of Cells :
Power - Max :
65W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Termination Style :
USB C Receptacle
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
12 ~ 24V
Voltage - Nominal :
5V/9V/12V/15V/20V