CG-PDC100W-PCBA
- Manufacturer Part Number:
- CG-PDC100W-PCBA
- Manufacturer/Brand:
- Coolgear
- Part of Description:
- ChargeIT! 100 Watt USB Type C Ch
- Manufacturer :
- Coolgear
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Mobile Devices
- Charge Current - Max :
- 5A
- Charge Time :
- Features :
- Supports USB Protocols: BC 1.2, PD, PPS, QC 4.0 / 3.0 / 2.0
- Mounting Type :
- Number of Cells :
- Power - Max :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- Termination Style :
- USB C Receptacle
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 12 ~ 24V
- Voltage - Nominal :
- 5V/9V/12V/15V/20V