PB-120P-13P
- Manufacturer Part Number:
- PB-120P-13P
- Part of Description:
- BATT CHRGR OPEN FRAME 13.8V 7.2A
- Battery Cell Size :
- 12V
- Battery Chemistry :
- Lead Acid
- Charge Current - Max :
- 7.2A
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Power - Max :
- 99.36W
- Size / Dimension :
- 5.67" L x 3.54" W x 1.30" H (144.0mm x 90.0mm x 33.0mm)
- Termination Style :
- Rectangular Connector
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 88 ~ 132VAC, 176 ~ 264VAC
- Voltage - Nominal :
- 13.8V