JES200WHA
- Manufacturer Part Number:
- JES200WHA
- Manufacturer/Brand:
- Jauch Quartz
- Part of Description:
- JES200WHA POWERSTATION (US)
- Manufacturer :
- Jauch Quartz
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Mobile Devices
- Charge Current - Max :
- 3A
- Charge Time :
- Features :
- LED Indicator
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- 6
- Power - Max :
- 50W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 7.80" L x 2.60" W x 8.10" H (198.1mm x 66.0mm x 205.7mm)
- Termination Style :
- USB A Receptacle (2), USB C Receptacle
- Type :
- Charging Station
- Voltage - Input :
- Voltage - Nominal :
- 5V, 12V, 20V, 100V, 120V