BA500120500003NK
- Manufacturer Part Number:
- BA500120500003NK
- Manufacturer/Brand:
- SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
- Part of Description:
- BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 500MA
- Manufacturer :
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- 12V
- Battery Chemistry :
- Lead Acid
- Charge Current - Max :
- 500mA
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 7.35W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 3.74" L x 2.09" W x 1.26" H (95.00mm x 53.00mm x 32.00mm)
- Termination Style :
- 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. Female
- Type :
- Wall Mount
- Voltage - Input :
- 100 ~ 250VAC
- Voltage - Nominal :
- 12V