SCC80AMPPT
- Manufacturer Part Number:
- SCC80AMPPT
- Manufacturer/Brand:
- AIMS Power
- Part of Description:
- BATT CHRG SOLAR 12/24/36/48V 80A
- Manufacturer :
- AIMS Power
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Charge Current - Max :
- 80A
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Wall Mount
- Number of Cells :
- Power - Max :
- 4800W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 17.00" L x 10.50" W x 5.00" H (431.80mm x 266.70mm x 127.00mm)
- Termination Style :
- Wire Leads
- Type :
- Solar Charger
- Voltage - Input :
- 15 ~ 155V
- Voltage - Nominal :
- 12V, 24V, 36V, 48V