SCC60AMPPT
- Manufacturer Part Number:
- SCC60AMPPT
- Part of Description:
- BATT CHRG SOLAR 12/24/36/48V 60A
- Charge Current - Max :
- 60A
- Power - Max :
- 3400W
- Size / Dimension :
- 14.63" L x 10.63" W x 4.63" H (371.60mm x 270.00mm x 117.60mm)
- Voltage - Input :
- 15 ~ 155V
- Voltage - Nominal :
- 12V, 24V, 36V, 48V