SCC40AMPPT
- Manufacturer Part Number:
- SCC40AMPPT
- Part of Description:
- BATT CHRG SOLAR 12/24/36/48V 40A
- Charge Current - Max :
- 40A
- Power - Max :
- 2000W
- Size / Dimension :
- 11.00" L x 8.25" W x 3.75" H (279.40mm x 209.55mm x 95.25mm)
- Voltage - Input :
- 15 ~ 155V
- Voltage - Nominal :
- 12V, 24V, 36V, 48V