CON120AC12/24DC
- Manufacturer Part Number:
- CON120AC12/24DC
- Manufacturer/Brand:
- AIMS Power
- Part of Description:
- BATT CHRGR ENCLOSED 12V/24V 75A
- Manufacturer :
- AIMS Power
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Charge Current - Max :
- 75A
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Wall Mount
- Number of Cells :
- Power - Max :
- 900W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 12.00" L x 6.75" W x 3.50" H (304.80mm x 171.45mm x 88.90mm)
- Termination Style :
- Wire Leads
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 120V
- Voltage - Nominal :
- 12V, 24V