SCC075015060R
- Manufacturer Part Number:
- SCC075015060R
- Manufacturer/Brand:
- Victron Energy
- Part of Description:
- VICTRON SMARTSOLAR MPPT 7515 SOL
- Manufacturer :
- Victron Energy
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Charge Current - Max :
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Cells :
- Power - Max :
- Size / Dimension :
- 3.89" L x 3.31" W x 1.50" H (98.80mm x 84.10mm x 38.20mm)
- Termination Style :
- Type :
- Solar Charger
- Voltage - Input :
- Voltage - Nominal :
- 75V