BPC240515106
- Manufacturer Part Number:
- BPC240515106
- Manufacturer/Brand:
- Victron Energy
- Part of Description:
- VICTRON BLUE SMART IP67 24V 5A B
- Manufacturer :
- Victron Energy
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- 24V
- Battery Chemistry :
- Charge Current - Max :
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Cells :
- Power - Max :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.36" L x 8.31" W x 3.35" H (60.00mm x 211.00mm x 85.00mm)
- Termination Style :
- NEMA 5-15P
- Type :
- Desktop
- Voltage - Input :
- Voltage - Nominal :
- 24V