BPC120715106
- Manufacturer Part Number:
- BPC120715106
- Part of Description:
- VICTRON BLUE SMART IP67 12V 7A B
- Battery Cell Size :
- 12V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Size / Dimension :
- 2.36" L x 8.31" W x 3.35" H (60.00mm x 211.00mm x 85.00mm)
- Termination Style :
- NEMA 5-15P
- Voltage - Input :
- 120V
- Voltage - Nominal :
- 12V