BPC120531104R
- Manufacturer Part Number:
- BPC120531104R
- Manufacturer/Brand:
- Victron Energy
- Part of Description:
- VICTRON BLUE SMART IP65 12V 5A B
- Manufacturer :
- Victron Energy
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- 12V
- Battery Chemistry :
- Charge Current - Max :
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- Power - Max :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.68" L x 3.66" W x 1.77" H (195.00mm x 93.00mm x 45.00mm)
- Termination Style :
- NEMA 1-15P
- Type :
- Desktop
- Voltage - Input :
- 120V
- Voltage - Nominal :
- 12V