HWS600L-60/BAT
- Manufacturer Part Number:
- HWS600L-60/BAT
- Manufacturer/Brand:
- TDK-Lambda Americas Inc
- Part of Description:
- BATT CHARGER ENCLOSED 60V 10A
- Manufacturer :
- TDK-Lambda Americas Inc
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lead Acid
- Charge Current - Max :
- 10A
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.48" L x 2.40" W x 4.72" H (190.00mm x 61.00mm x 119.90mm)
- Termination Style :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 265VAC
- Voltage - Nominal :
- 60V