LOK4240-2RLDG
- Manufacturer Part Number:
- LOK4240-2RLDG
- Manufacturer/Brand:
- Bel Power Solutions
- Part of Description:
- BATT CHARGER ENCLOSED 25.7V 1.8A
- Manufacturer :
- Bel Power Solutions
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- 24V
- Battery Chemistry :
- Lead Acid
- Charge Current - Max :
- 1.8A
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 49W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.47" L x 1.49" W x 3.54" H (113.60mm x 38.00mm x 90.00mm)
- Termination Style :
- Terminal Block
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264VAC
- Voltage - Nominal :
- 25.7V