NPB-240-48TB
Manufacturer Part Number:
NPB-240-48TB
Part of Description:
BATT CHRGR DESKTOP 42V-60.8V 4A
Charge Current - Max :
4A
Power - Max :
240W
Size / Dimension :
7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Voltage - Nominal :
42V ~ 60.8V