NPB-120-24AD1
Manufacturer Part Number:
NPB-120-24AD1
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
BATT CHRGR DESKTOP 21V-30.4V 4A
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
Battery Chargers
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Lead Acid, Lithium-Ion
Charge Current - Max :
4A
Charge Time :
Features :
Mounting Type :
Desktop
Number of Cells :
1
Power - Max :
120W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.09" L x 3.78" W x 1.93" H (180.0mm x 96.0mm x 49.0mm)
Termination Style :
Anderson Connector
Type :
Desktop
Voltage - Input :
90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
Voltage - Nominal :
21V ~ 30.4V