CGL-4PUC160BRD
- Manufacturer Part Number:
- CGL-4PUC160BRD
- Manufacturer/Brand:
- Coolgear
- Part of Description:
- BATT CHARGER OPEN FRAME
- Manufacturer :
- Coolgear
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Mobile Devices
- Charge Current - Max :
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Number of Cells :
- Power - Max :
- 160W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 6.85" L x 2.43" W x 0.69" H (173.99mm x 61.72mm x 17.53mm)
- Termination Style :
- USB C Receptacle (4)
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 24VDC