A1-P21USB2-1-B-PD
- Manufacturer Part Number:
- A1-P21USB2-1-B-PD
- Manufacturer/Brand:
- Switch Components
- Part of Description:
- DUAL 2.1 USB & 20A OUTLET SOCKET
- Manufacturer :
- Switch Components
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Mobile Devices
- Charge Current - Max :
- 2.1A
- Charge Time :
- Features :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Cells :
- 2
- Power - Max :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.13" L x 1.77" W x 2.01" H (104.9mm x 45.0mm x 51.1mm)
- Termination Style :
- USB A Receptacle
- Type :
- USB, Socket In-Vehicle
- Voltage - Input :
- 12 ~ 24V
- Voltage - Nominal :
- 5V