U280-W01-40C1
- Manufacturer Part Number:
- U280-W01-40C1
- Manufacturer/Brand:
- Tripp Lite
- Part of Description:
- BATT CHG USB WALL 5V/9V/15V/20V
- Manufacturer :
- Tripp Lite
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Mobile Devices
- Charge Current - Max :
- 1.5A
- Charge Time :
- Features :
- USB Pluggable
- Mounting Type :
- Wall Mount
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 40W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.58" L x 1.44" W x 1.48" H (40.21mm x 36.50mm x 37.49mm)
- Termination Style :
- USB C Receptacle
- Type :
- USB Wall Mount
- Voltage - Input :
- 120VAC, 230VAC
- Voltage - Nominal :
- 5V, 9V, 15V, 20V