JPB20AHB
- Manufacturer Part Number:
- JPB20AHB
- Manufacturer/Brand:
- Jauch Quartz
- Part of Description:
- JPB20AHB POWERBANK (US)
- Manufacturer :
- Jauch Quartz
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lithium-Ion
- Charge Current - Max :
- 3A
- Charge Time :
- Features :
- Backlit LCD Display
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- Power - Max :
- 55W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.60" L x 3.10" W x 0.90" H (167.6mm x 78.7mm x 22.9mm)
- Termination Style :
- USB A Receptacle, USB 3.0
- Type :
- USB Power Bank
- Voltage - Input :
- 5 ~ 12V, 13 ~ 20V
- Voltage - Nominal :
- 3.8 ~ 12V, 5V, 12 ~ 24V