FSP084-10S2AC8H
- Manufacturer Part Number:
- FSP084-10S2AC8H
- Manufacturer/Brand:
- FSP Technology Inc.
- Part of Description:
- BATT CHARGER DESKTOP 42V 2A
- Manufacturer :
- FSP Technology Inc.
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Charge Current - Max :
- 2A
- Charge Time :
- Features :
- LED Indicator
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 84W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.88" L x 2.60" W x 1.10" H (124.00mm x 66.00mm x 28.00mm)
- Termination Style :
- XLR, 2 Pin
- Type :
- Desktop
- Voltage - Input :
- 198 ~ 264VAC
- Voltage - Nominal :
- 42V