U280-C03-36W-1B
Manufacturer Part Number:
U280-C03-36W-1B
Manufacturer/Brand:
Tripp Lite
Part of Description:
BATT CHRGR USB AUTO ADAPTER 3A
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
Battery Chargers
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Mobile Devices
Charge Current - Max :
3A
Charge Time :
Features :
Mounting Type :
Auto Socket
Number of Cells :
3
Power - Max :
36W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.22" L x 1.21" W x 1.43" H (56.4mm x 30.7mm x 36.3mm)
Termination Style :
USB A Receptacle, USB C Receptacle
Type :
USB Auto Adapter
Voltage - Input :
12V