GC120A12-R7B
- Manufacturer Part Number:
- GC120A12-R7B
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- BATT CHARGER DESKTOP 13.6V 7.5A
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- 12V
- Battery Chemistry :
- Lead Acid, Lithium-Ion
- Charge Current - Max :
- 7.5A
- Charge Time :
- Features :
- LED Indicator
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 102W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.57" L x 2.64" W x 1.38" H (167.00mm x 67.00mm x 35.00mm)
- Termination Style :
- DIN, 4 Pin
- Type :
- Desktop
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264VAC
- Voltage - Nominal :
- 13.6V