GC30U-4P1J
- Manufacturer Part Number:
- GC30U-4P1J
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- BATT CHARGER DESKTOP 14.3V 2.09A
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- Battery Chargers
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lead Acid, Lithium-Ion
- Charge Current - Max :
- 2.09A
- Charge Time :
- Features :
- LED Indicator
- Mounting Type :
- Desktop
- Number of Cells :
- 1
- Power - Max :
- 30W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.25" L x 2.64" W x 1.42" H (108.00mm x 67.00mm x 36.00mm)
- Termination Style :
- 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm Female
- Type :
- Desktop
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264VAC
- Voltage - Nominal :
- 14.3V