RPB-1600-24
- Manufacturer Part Number:
- RPB-1600-24
- Part of Description:
- BATT CHARGER ENCLOSED 28.8V 55A
- Battery Cell Size :
- 24V
- Charge Current - Max :
- 55A
- Power - Max :
- 1600W
- Size / Dimension :
- 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264VAC, 127 ~ 370VDC
- Voltage - Nominal :
- 28.8V