V-USB-24-G11-1BB1
- Manufacturer Part Number:
- V-USB-24-G11-1BB1
- Part of Description:
- BATT CHRGR USB IN-VEHIC 5V 3.15A
- Charge Current - Max :
- 3.15A
- Charge Time :
- Features :
- LED Indicator, USB Pluggable
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Cells :
- 1
- Size / Dimension :
- 3.40" L x 2.14" W x 1.06" H (86.33mm x 54.36mm x 26.92mm)
- Termination Style :
- USB A Receptacle (2)
- Type :
- USB In-Vehicle
- Voltage - Input :
- 12 ~ 24VDC
- Voltage - Nominal :
- 5V