GRP652348-3.8V-850MAH
- Manufacturer Part Number:
- GRP652348-3.8V-850MAH
- Part of Description:
- LITHIUM POLYMER BATTERY CELL 3.8
- Capacity :
- 850mAh
- Size / Dimension :
- 1.89" L x 0.90" W x 0.25" H (48.0mm x 22.9mm x 6.5mm)
- Termination Style :
- Voltage - Rated :
- 3.8 V