GRP604543-3.7V-1050MAH
- Manufacturer Part Number:
- GRP604543-3.7V-1050MAH
- Part of Description:
- LITHIUM POLYMER BATTERY CELL 3.7
- Capacity :
- 1.05Ah
- Size / Dimension :
- 1.68" L x 1.77" W x 0.24" H (42.7mm x 45.0mm x 6.0mm)
- Termination Style :
- Voltage - Rated :
- 3.7 V