GRP483535-3.8V-545MAH
- Manufacturer Part Number:
- GRP483535-3.8V-545MAH
- Part of Description:
- LITHIUM POLYMER BATTERY CELL 3.8
- Capacity :
- 545mAh
- Size / Dimension :
- 1.32" L x 1.38" W x 0.19" H (33.5mm x 35.0mm x 4.8mm)
- Termination Style :
- Voltage - Rated :
- 3.8 V