GRP653929-3.85V-665MAH
- Manufacturer Part Number:
- GRP653929-3.85V-665MAH
- Part of Description:
- LITHIUM POLYMER BATTERY CELL 3.8
- Capacity :
- 665mAh
- Size / Dimension :
- 1.15" L x 1.54" W x 0.26" H (29.1mm x 39.0mm x 6.5mm)
- Termination Style :
- Voltage - Rated :
- 3.85 V