GRP402425-3.8V-225MAH
- Manufacturer Part Number:
- GRP402425-3.8V-225MAH
- Part of Description:
- LITHIUM POLYMER BATTERY CELL 3.8
- Capacity :
- 225mAh
- Size / Dimension :
- 0.99" L x 0.95" W x 0.16" H (25.1mm x 24.2mm x 4.1mm)
- Termination Style :
- Voltage - Rated :
- 3.8 V