BL2600C18654S1PG2646
- Manufacturer Part Number:
- BL2600C18654S1PG2646
- Manufacturer/Brand:
- GlobTek, Inc.
- Part of Description:
- BATTERY LI-ION 14.8V 2.6AH
- Manufacturer :
- GlobTek, Inc.
- Product Category :
- Batteries Rechargeable (Secondary)
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lithium-Ion
- Capacity :
- 2.6Ah
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.99" L x 2.64" W x 1.06" H (76.0mm x 67.0mm x 27.0mm)
- Termination Style :
- Wire Leads with Connector
- Voltage - Rated :
- 14.8 V