PCLFP20-12.8SP M5
Manufacturer Part Number:
PCLFP20-12.8SP M5
Manufacturer/Brand:
ZEUS Battery Products
Part of Description:
BATT LIFEPO4
Manufacturer :
ZEUS Battery Products
Product Category :
Batteries Rechargeable (Secondary)
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Lithium Iron Phosphate
Capacity :
20Ah
Product Status :
Active
Size / Dimension :
7.13" L x 3.03" W x 6.61" H (181.1mm x 77.0mm x 167.9mm)
Termination Style :
Bolt, M5
Voltage - Rated :
12.8 V